Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Hakkımızda

  İzmir’de dağcılık sporuna gönül veren ve yıllardır çeşitli kulüplerde bu sporla uğraşan bir grup arkadaş, etkinliklerde birlikte olmaktan aldıkları keyifli beraberliklerini kurumsal bir yapıya taşıma ihtiyacını duyarak bir araya geldiler. İzmir Dağcılık Spor Kulübü Derneği (İZDAK)’nin kuruluşu sadece bu ihtiyacın bir ifadesidir. Bizler tıpkı bir ailenin fertleri gibi olmaktan, birlikte ve dayanışma içinde dağcılık sporunu yapmaktan keyif aldığımız için İZDAK’ı oluşturduk. Bu atmosferi başka dağ sevdalılarıyla da paylaşmak ve giderek dağcılık sporunu kentimizde bir kitle sporu haline getirmek temel düşüncemizdir.

  Bu amaçla önce 22.04.2009 tarihinde yedi kurucu üye tarafından İzmir Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’ne, İzmir Dağcılık Derneği’nin kuruluş dilekçesi ve evraklarından oluşan dosyamızı teslim ettik. Müdürlük, derneğe 35.050.053 kütük numarasını verdi ve beraberliğimize tüzel kişilik kazandırdı. Bilahare yaptığı incelemelerden sonra 20.05.2009 tarihinde de tüzüğümüzü onayladı. Dağcılık faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla bir “Spor Kulübü” oluşturmayı hedeflendiğimiz için, geçici Yönetim Kurulu kulüp tescil işlemlerini temin amacıyla vakit geçirilmeksizin gerekli dosyaları hazırladı ve İzmir Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne müracaat etti. Kulübün tescili, yasal incelemelerden sonra 19.06.2009 tarihinde yapıldı ve 035-518 sicil numarası verildi.

  Kulüp tescilini takiben yasal prosedürü tamamlamak ve aynı zamanda  yetkili organlarımızı bu kez seçimle oluşturmak amaçlarıyla 1. Olağan Genel Kurul’umuzu topladık. İZDAK’ın 1. Olağan Genel Kurul’u 22.06.2009 tarihinde yapıldı. Seçilen Yönetim Kurulu bir yandan basın duyurusu, web sayfası, faaliyet programı ve benzerleri ile kulübümüzün tanıtımına hız verilmesine ve diğer yandan da yeni üyelerin, dağ ve doğa sevgisiyle dolu yeni ip arkadaşlarımızın İZDAK ailesine katılmasına karar verdi. Kuruluş yılımız olan 2009'da 4 adet yüksek dağ etkinliği, 2 adet sosyal etkinlik ve 12 adet günübirlik doğa yürüyüşü (hiking) etkinliği gerçekleştirildi.

  2010 yılında İZDAK 5 adet yüksek dağ etkinliği, 1 adet eğitim kampı etkinliği, 5 adet sosyal etkinlik ve 26 adet hiking etkinliği gerçekleştirdi.

  Etkinliklerine paralel olarak üye sayısı da artan İZDAK’ın 2. Olağan Genel Kurul’u 22.06.2011 tarihinde yapıldı.  Kuruluşta yeralan üyelerimizin yanı sıra yeni üyelerimiz de yönetim kademelerinde görev aldılar. 2011 yılında İZDAK 4 adet yüksek dağ etkinliği, 2 adet eğitim kampı etkinliği, 5 adet sosyal etkinlik ve 32 adet hiking etkinliği gerçekleştirdi.

  2012 yılında ise İZDAK ilk kez TDF eğitimlerine sporcu göndererek, TDF tırmanışlarına ekip göndererek ve yine ilk kez yurtdışında da yüksek dağ etkinliği gerçekleştirerek faaliyetlerine devam etti. Ayrıca kulübün gelişmesi yönünde daha fazla zamanını ayıracak ve çalışacak üyelerin görev alabilmesini temin amacıyla İZDAK 1. Olağanüstü Genel Kurul’u 26.05. 2012 tarihinde yapıldı ve bu kez yönetim kademelerimiz tümüyle yenilendi. 2012 yılında İZDAK 12 adet yüksek dağ etkinliği, 1 adet eğitim kampı etkinliği, 1 adet trekking etkinliği, 32 adet hiking etkinliği ve 4 adet sosyal etkinlik gerçekleştirdi.

  2013 yılında İZDAK 4 adet yüksek dağ etkinliği, 2 adet sosyal etkinlik ve 32 adet hiking etkinliği gerçekleştirdi.

  2014 yılı İZDAK’ın 2. Olağan Genel Kurul’u 21.06.2014 tarihinde yapıldı.  Bu genel kurulda kuruluşta yer alan üyelerimizin yanı sıra yeni üyelerimiz de yönetim kademelerinde görev aldılar. 

  2014 yılında İZDAK 6 adet yüksek dağ, 4 adet sosyal, 1 adet trekking ve 33 adet hiking etkinliği gerçekleştirdi.

  2015 yılı İZDAK’ın 3. Olağan Genel Kurul’u 19.12.2015 tarihinde yapıldı.  Bu genel kurulda kuruluşta yer alan üyelerimizin yanı sıra yeni üyelerimiz de yönetim kademelerinde görev almışlardır. 

  2015 yılında İZDAK 8 adet yüksek dağ, 3 adet sosyal, 1 adet yaz temel eğitim, 1 adet kış temel eğitim, 1 adet trekking ve 34 adet hiking etkinliği gerçekleştirdi.

  2016 yılında İZDAK  8 adet yüksek dağ,  2 adet sosyal, 1 adet yaz temel eğitimi, 1 adet kış temel eğitimi, 3 adet kaya tırmanışı temel eğitimi, 2 adet trekking ve 36 adet hiking etkinliği gerçekleştirdi.

  2017 yılı İZDAK'ın 4. Olağan Genel Kurul'u 09.12.2017 tarihinde yapıldı. Bu genel kurulda yeni üyelerimizle birlikte yönetim denetim ve disiplin kurullarımız oluşmuştur.

  2017 yılında İZDAK 6 adet yüksek dağ, 3 adet sosyal, 1 adet yaz temel eğitimi, 1 adet kış temel eğitimi, 2 adet trekking ve 36 adet hiking etkinliği gerçekleştirdi.

  2018 yılında İZDAK 8 adet yüksek dağ, 1 adet sosyal, 1 adet yaz temel eğitimi, 1 adet kış temel ve gelişim eğitimi, 1 adet doğada yürüyüş teknikleri eğitimi, 3 adet trekking ve 35 adet hiking etkinliği gerçekleştirdi

  2019 Yılında İZDAK  8 Adet Yüksek Dağ,  34 Adet Hiking , 3 adet trekking, 1 adet Uludağ Kış Temel Eğitimi ve Tırmanışı, 1 adet TDF Yaz Dağcılığı Eğitimi, 1Adet Sosyal Etkinlik gerçekleştirdi.

  2019 Yılı İZDAK’IN 5.Olağan Genel Kurulu 14.12.2019 tarihinde yapıldı.Bu genel kurulda yeni üyelerimizle birlikte Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarımız oluşmuştur.

  2020 Yılında İZDAK 3 adet Yüksek Dağ,  17 Adet hiking,  1 adet trekking, 1 adet TDF Kış Dağcılığı Eğitimi, 1 Adet TDF Yaz Dağcılığı Eğitimi gerçekleştirdi.Covid 19 salgın döneminin izin verdiği şartlar dahilinde etkinliklerimiz yapılabilmiştir.

  2021 Yılında İZDAK 2 adet Yüksek Dağ, 14 Adet hiking, 1 adet trekking,1 Adet TDF Kış Dağcılığı Eğitimi gerçekleştirdi.Covid 19 salgın döneminin izin verdiği şartlar dahilinde etkinliklerimiz yapılabilmiştir.

  2021 Yılı İZDAK’IN 6.Olağan Genel Kurulu 04.12.2021 tarihinde yapıldı.Bu genel kurulda yeni üyelerimizle birlikte Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarımız oluşmuştur.

  Halen İZDAK etkinlikleri hiking, trekking, kamp, eğitim ve yüksek dağ branşlarında yürütülmektedir. Tüm etkinliklerimiz dağcılığın gerektirdiği kural ve disiplinler çerçevesinde, İzmir Valiliği’nin ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün yasal izin ve kayıt sistemi dahilinde, TDF ile onaylı program, izin alma ve faaliyet raporu iletme sorumluluklarına uyularak yapılmaktadır. Üyelerimiz de bu ciddiyet ve sorumluluğa sahip, İZDAK ailesinin bir ferdi olmaya layık, gönül eğlendirmeye değil “ip arkadaşı” olmaya gelmiş dağcılardan seçilmektedir.

  Dağcı disiplinine sahip, dağlara sevdalı olan herkese kapılarımız açık olduğu gibi, tüm bilgimizi ve imkanlarımızı gerçek dağcılarla paylaşmaya da her zaman hazırız.

Sevgi ve saygılarımızla..

 Yönetim Kurulu

>  Levent ÖZMALKOÇ

>  Bülent AYDIN

>  Şenda KURTOĞLU

>  Ayşe HASTUNALI

>  Çağlar ÇAKAR

>  Başak ÖZGÜLEÇ

>  Mehmet İlcan

  Denetim Kurulu

>  Özer Aksoy

>  Nermin KUZUCU

>  Süleyman Emre CENGİZ

    Disiplin Kurulu

   >  Berrin Benzinkaya

   >  Pınar Dilşen TÜZÜN

Telif Hakkı © 2013. İzdak Dağcılık Kulübü . Tüm Hakları Saklıdır.